Chuť prírody plná vitamínov

Blog / Zdravý život s čerstvými šťavami

Vyžarovať energie, oplývať šťastím či širokým úsmevom, pýšiť sa imunitou s bezproblémovým zdravotným stavom by chcel počas úmorných pracovných dní azda každý. Nedarí sa Vám naplniť ani jeden z týchto dnes už nadštandardných „cností“ a upadáte preto do nepríjemných stresových situácií či dokonca depresií? Nepomáhajú už ani rady odborníkov alebo rôzne vitamíny v podobe farebných piluliek? Radi by ste si prinavrátili potrebnú imunitu, no pomaly zisťujete, že pri premenlivých klimatických podmienkach to nie je také jednoduché a preto čoraz horlivejšie plánujete, že so všetkým „seknete“ a jednosmerne vycestujete za slnkom? Stop! Máme pre vás jednouché riešenie, ktoré ste nemali možnosť využívať alebo ste to jednoducho doteraz neustále podceňovali. V nasledujúcich riadkoch sa dozviete, čím správne doplniť váš jedálny, resp. pitný lístok na prinavrátenie energie a vitality v kombinácii s úplným potlačením únavy.

 

V ZDRAVOM TELE ZDRAVÝ DUCH!

Na planéte majú najvyššiu nutričnú a energetickú hodnotu čerstvé ovocné a zeleninové šťavy. Toto sú tie správne potraviny pre ľudí! Je nesmierne dôležité, aby vaša strava obsahovala najmenej 80% čerstvého, zrelého ovocia a zeleniny. Výťažky rôznych plodov sú plné enzýmov, vitamínov, minerálov, aminokyselín, antioxidantov, jednoduchých cukrov, vody a nielen to. Každý hlt či sústo čerstvej ovocnej alebo zeleninovej 100% šťavy vie okrem pôžitku z dokonale prírodnej chuti prinavrátiť telu potrebnú energiu a zároveň chrániť pred mnohými zákernými chorobami.

Požadované množstvo prospešných látok, vitamínov a živín dokážeme telu dodať iba pravidelným užívaním štiav v primeraných dávkach. Veľa ľudí žije neustále v mylných predstavách, že pri priebežnom konzumovaní jedného jablka či pomaranča im predsa nemôže chýbať žiaden vitamín a telo by malo byť nonstop fit. Omyl! Pokiaľ nebudeme organizmu pravidelne dodávať vitamíny a živiny, ktoré sa v najväčších množstvách nachádzajú práve v ovocí a zelenine,  je podstatne vyššia pravdepodobnosť náchylnosti k mnohým chorobám. Rozlúsknuť už len ostáva, či dokážete každý deň skonzumovať množstvo surového ovocia a zeleniny, alebo jednoducho vypiť osviežujúcu tekutinu. Určite sa väčšina z Vás prikloní k druhej možnosti. Ďalšou výhodou tejto voľby je možnosť vtesnania blahodarných živín do jedného pohára, koľko nie je možné v podobe surového ovocia počas nielen jedného dňa ale dokonca týždňa skonzumovať. Taktiež treba podotknúť, že naše telo pri prísune surového ovocia a zeleniny suroviny postupne trávi a vyberie si z nich len vhodné živiny. Pomocou štiav organizmus vstrebáva živiny oveľa rýchlejšie!

 

„THE JUICEMAN“

Iba v posledných dvoch storočiach populácia vzala na vedomie, že stav ľudského organizmu je úzko spätý s kvalitou prijímanej obživy a preto začali vyhľadávať množstvo informácií o potrave. Odpoveď dostali stále rovnakú. Najlepším pomocníkom v odvracaní zdravotných ťažkostí sú čerstvé ovocné a zeleninové šťavy.

            „Na celom svete sa dosahujú fenomenálne úspechy pri pomáhaní telu zbavovať sa chorôb a ťažkostí, predovšetkým však na úseku liečby šťavami. Avšak ešte stále nie sú ľudia dostatočne informovaní o výživnej hodnote a liečebnej sile čerstvých ovocných štiav.“

                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Dr. Norman Walker

Tento text je síce len malou iskrou v ohni, no pevne veríme, že aj on dokáže dostatočne poslúžiť mnohým ľuďom, ktorí vyhľadávajú pomoc v rôznych oblastiach liečiteľstva. Za otca zdravého životného štýlu je dodnes považovaný Dr. Norman W. Walker, ktorý bol jedným z najvýznamnejších lekárov zaoberajúcich sa výskumom zdravej výživy. Jeho ohurujúce výsledky sú vzorom pre špičkových lekárov, ktorí metódu využívajú pri svojich liečiteľských praktikách. Tento priekopník životosprávy, často nazývaný aj ako „The Juiceman“, dokázal pomocou ovocných a zeleninových štiav ako prvý vyliečiť i veľmi závažné ochorenia. V roku 1930 sa prelomovým objavom liečebnej hodnoty štiav zapríčinil o neodmysliteľnú súčasť nápojov v mnohých domácnostiach. Až dnes objavujú niektorí pokrokoví lekári a odborníci vo výžive zásadné pravdy, ktoré Walker počas svojho života spoznal a objasnil. On sám bol živým dôkazom toho, že sa dá dosiahnuť zdravého a dlhého života. Dožil sa neuveriteľných 99 rokov a aj v tomto veku sa dokázal venovať domácim prácam či záhradkárstvu.

            „Môžem po pravde povedať, že si nie som svojho veku vedomý. Od tej doby, čo som dospel, nemal som pocit, že starnem a môžem bez výhrady povedať, že sa dnes cítim vitálnejší, než vo svojich 30 rokoch. Nemyslím na narodeniny a neslávim ich. Ešte dnes som úplne presvedčený, že sa teším žiariacemu zdraviu. Vôbec mi nevadí povedať ľuďom, ako som starý. Som vekuprostý!“

                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Dr. Norman Walker

 

KAM ZA KVALITOU?

O kvantitu v obchodných reťazcoch rôznych džúsov núdza nie je, no s naozaj kvalitnými šťavami bez konzervačných látok je už väčší problém. Kombináciu étericky prírodnej chuti pri technologicky precíznych krokoch podľa tradičnej receptúry nájdete jedine vo FRUXI fresh ovocných a zeleninových šťavách. Zárukou kvalitnej výroby džúsov sú kvalifikovaní odborníci, ktorí odvádzajú svoju prácu za tých najprísnejších hygienických podmienok. Základom úspechu FRUXI fresh štiav, odzrkadlený vysokým zachovaním vitamínov a minerálov je lisovanie rôznych druhov ovocia za studena, bez pridania čo i len kvapky vody a zrnka cukru. Pri dodávaní ovocia dbáme na presnú špecifikáciu, certifikáciu, fyzikálne a chemické vlastnosti, mikrobiologickú bezpečnosť a ďalšie odborné analýzy. Čerstvé šťavy FRUXI fresh dosiahli už aj počas svojej krátkej existencie celosvetových štandardov.