Chuť prírody plná vitamínov

Blog / Zázračné byliny

Sú ľahko dostupné, dajú sa z nich pripraviť rôzne produkty a ukrývajú v sebe množstvo blahodarných účinkov. Viete o čo ide? Samozrejme o liečivé bylinky, ktorými sme obklopení takmer všade navôkol. Ale počkať! Viete čo je vlastne bylina a ako takáto „vec“ vôbec vyzerá? Nie ste náhodou aj Vy ten typ človeka, ktorý už aj pri malej chrípke dáva prednosť iba pilulkám? Alebo patríte medzi tých, ktorí farmaceutický priemysel už dávno „prekukli“ a radi sa obklopujete rôznymi druhmi liečivých bylín? Vedzte, že organizmus tej druhej skupiny je pripravený čeliť budúcim  hrozbám omnoho odolnejšie! Čítajte ďalej a dozviete sa, aké vplyvy má konzumovanie bylín na náš organizmus a ako sa dajú využiť čo možno najefektívnejšie.

 

Babičkine rady nad zlato!

Slovíčko „bylina“, ktoré sme sa aj s inými vybranými slovami museli bifľovať ešte na základnej škole, je v našich hlavách až doteraz pevne ukotvené. V dnešnej dobe však jeho pravý význam prinajlepšom zanedbávame. Čo že nám naše babičky neustále prízvukovali, aby sme pili ich „zázračné“ čaje z rôznych bylín, ktoré natrhali na dobre zmapovaných lúkach? Zvykli sme si čoraz častejšie navštevovať lekárne, ktoré na nás číhajú na každom rohu a ktoré ponúkajú množstvo (že vraj) účinných liekov. Žiada sa samozrejme uznať, že pri závažných ochoreniach či akútnych stavoch by si pacient len ťažko vedel predstaviť uzdravovanie bez potrebných piluliek. Treba sa však zamyslieť nad tým, ako sa v časoch dávno minulých liečili naši starí, prastarí či dokonca praprastarí rodičia, ktorým sa o moderných tabletkách alebo sirupoch ani nesnívalo.

 

Dajú sa vypestovať kdekoľvek

Byliny majú na ľudský organizmus veľa priaznivých účinkov. Už od pradávna sú nenahraditeľnou súčasťou ľudovej a prírodnej medicíny. Recepty na výrobu mastí, tinktúr alebo čajov sa odovzdávajú z generácie na generáciu. Rastlinky mnohých druhov „od výmyslu sveta“ najčastejšie rastú priamo v divokej prírode, vďaka čomu sú dostupné každému, kto nebýva niekde v centre veľkomesta. Ani to však dnes nie je žiaden problém, keďže sa bylinky dajú poľahky zakúpiť v obchode a pestovať sa dajú priamo v záhradkách či dokonca v byte na balkóne. Byliny môžu mať rôznu veľkosť, od najmenších rastlín, ktoré splývajú so zemou, až po obrie rastliny. Stonka môže mať valcovitý, štvorhranný, trojhranný, sploštený, plazivý, popínavý, či iný tvar. V našich končinách nájdeme na lúkach nespočetné množstvo bylín, z ktorých každá jedna v sebe ukrýva iné liečivé účinky.

 

Praveké rastlinky

Moderná liečba bylinkami má tisícročnú tradíciu. Už od praveku zbierali ľudia stonky, kvety, plody či korene a predávali si vedomosti o vplyvoch každej jednej rastliny až dodnes. Archeologické nálezy dokazujú, že ľudia si byliny vážili tak, ako žiadnu inú potravinu. Prvé písomné záznamy o liečivých rastlinách pochádzajú z roku 3000 pred naším letopočtom, kedy bola v Číne napísaná prvá kniha o blahodarných bylinách. Rovnako v hrobkách egyptských faraónov bolo objavených približne 800 podrobných receptov s liečivými zelinkami. Až do 16. storočia poznali ľudia účinky rastlín iba na základe poznatkov bylinkárov z Mezopotámie, Egypta, Indie a Číny. Významne sa bylinky dokázali presadiť až v ťažkých dobách stredoveku. Vďaka mnohým prospešný látkam, ktoré bylinky vo veľkom množstve obsahujú, sú zasa v tej dnešnej dobe v rôznych odvetviach nenahraditeľné.

 

Ojedinelé šťavy

Bylinky dokážu obohatiť chuťou a arómou rôzne pokrmy. Nemusíme sa ich báť pridávať do príloh, polievok, koláčov či iných cukroviniek. Azda najčastejšie sú rastliny využívané v čajovej podobe. Z bylín môžeme zužitkovať zelenú, listnatú časť, no používajú sa aj kvety alebo korene. Dajú sa sušiť, ale čerstvé majú výraznejšiu arómu a rozdiel je aj v ich chuti. Môžeme ich pestovať v záhrade, no poľahky si ich vieme zasadiť i do kvetináčov, vyložiť na slnečnú parapetu a pravidelne polievať. To je samozrejme možné iba počas leta. Ak si však chceme čerstvú liečivú silu vychutnávať počas celého roka, tou najideálnejšou cestou je siahnuť po ovocných šťavách FRUXI Fresh. Medzi klasickými príchuťami sa hrdo vypínajú netradičné šťavy z výťažkov rastlín ako Baza Čierna, Mäta Pieporná, klinčekyzmes ďalších bylín. Čerstvé ovocné šťavy sú vyrábané pod Vysokými Tatrami v tých najkrajších kútoch Spišského regiónu, kde sa mimochodom nachádza najväčšie množstvo liečivých bylín na jeden meter štvorcový v celej Európe! Tento fakt podnietil spoločnosť k výrobe liečivých nápojov, ktoré sú jediné svojho druhu na Slovensku. Iba vďaka čerstvým ovocným FRUXI fresh šťavám si tak môžete kedykoľvek vychutnať tú najlahodnejšiu chuť liečivých bylín.