Chuť prírody plná vitamínov

Blog / Pomaranč

Pomarančové osvieženie v podobe rôznych štiav či džúsov už dávno nepatrí medzi ojedinelý zážitok. Tropický pomaranč je u nás natoľko bežným a obľúbeným ovocím, že ho ani nepovažujeme za ovocie cudzokrajné, nieto za niečo zvláštne či nezvyčajné. Guľatý, oranžový a voňavý pomaranč sa svojou osviežujúcou chuťou s výdatným prídelom vitamínov zaradil medzi klasiku zdravej výživy. Počas zimného obdobia takmer v každej rodine rozvoniavajú čerstvé pomaranče, vkusne zaranžované v našich kuchyniach. V lete si už zasa ani nevieme predstaviť dokonalé osvieženie bez pomarančovej šťavy. Aký majú pomaranče pôvod, ako sa dajú konzumovať a čo všetko v sebe ukrýva táto vitamínová bomba?

 

SUBTROPICKÉ OVOCIE

Už vyše 20 rokov nás teší, že na ovocie nemusíme pred obchodmi vystávať v dlhočizných radoch. Jedným z nich sú aj tropické pomaranče, ktoré už dávno nie sú iba sezónnym ovocím a dopriať si ich máme možnosť dennodenne počas celého roka. Pomaranče sú najčastejšie pestované ovocie na svete a to hlavne preto, že nielen dužina, ale celý plod je konzumovateľný. Oranžové plody dozrievajú na pomarančovníkoch (citrónovník pomarančový), čo sú menšie stromy, ktoré dorastajú do výšky iba 10 m. Dnes sa pestujú hlavne v subtropických oblastiach. Dužina pomarančov je žltej až oranžovej farby, u niektorých dokonca fialovočervená, no základom je jej šťavnatá, sladkokyslá chuť.

 

ĎAKUJME PORTUGALCOM!

Na najstarší kontinent sa pomaranč dostal na konci 15. storočia z Číny. Najzachovalejšie písomné doklady o pestovaní citrusov nájdeme v starej čínskej literatúre už okolo roku 2200 pred n.l. Niektoré dokumenty potvrdzujú, že pomaranče boli známe už ako plody bohov v gréckej mytológii. Herculesom boli označované ako "zlaté jablká". V zachovaných písomných zmienkach je spomenuté, že pomaranče boli pestované na Sicílii, Kalábrii a tiež v južnom Španielsku. Chuť pomarančov, ako ju poznáme dnes, bola diametrálne rozličná a používali sa skôr ako korenie na dochucovanie rýb, mäsa či iných jedál. Až v prvej polovici 17. storočia sa na náš kontinent dostali pomaranče, ktoré boli sladké a mohli sa jesť surové. Ďakovať treba portugalským obchodníkom, ktorí nám toto éterické ovocie pravidelne dovážali. Niet sa preto čomu čudovať, že tomuto ovociu v tých časoch prischol názov „portugalské“ pomaranče. O čosi neskôr, v druhej polovici 17. storočia sa pomaranče rozšírili na všetky klimaticky prijateľné kontinenty, do južnej Afriky, Austrálii, Južnej Ameriky a tiež do krajinách Stredomoria, pričom boli vyšľachtené viaceré odrody pomarančov, ako napríklad svetlé druhy alebo druhy so sýtočervenou dužinou. Dnes poznáme okolo 300 druhov pomarančov. Najväčšími pestovateľmi sú Španielsko, Brazília, Argentína, Mexiko, Taliansko, India, Čína a Izrael.

 

VITAMÍNOVÁ „BOMBA" C-ÉČOK

Pomaranč je vo svete preslávený hlavne vysokým obsahom vitamínu C. Jeden veľký pomaranč obsahuje približne celodennú potrebu tohoto najdôležitejšieho vitamínu. Okrem toho pomaranče obsahujú vitamíny skupiny B, kyselinu listovú, kyselinu pantoténovú, veľké množstvo vápnika, horčíka a selénu, ktorý pomáha udržiavať prirodzenú imunitu organizmu. Pravidelná konzumácia výťažkov z pomaranča vám zabezpečí prísun prospešných účinkov, ktoré:

 

NAJDÔLEŽITEJŠIA JE ČERSTVOSŤ

Takmer 90% produkcie pomarančov je priemyselne spracovaných. Keďže plody sú kvalitným zdrojom vitamínu C, konzumujú sa čerstvé, v podobe kompótov, marmelád či osviežujúcich štiav. Mimochodom, pomarančový džús je najpopulárnejšou šťavou na svete, zatiaľ čo samotný pomaranč je z hľadiska popularity až na štvrtom mieste. Konzervované džúsy a nápoje zo zriedenej pomarančovej šťavy môžu byť naozaj dobrou náhradou vylisovanej šťavy z pomarančov. Skvelou správou je, že aj v našich kaviarňach či reštauráciách Vám kedykoľvek pripravia odšťavený džús alebo šťavu. Treba si však dať pozor, aby išlo o kvalitnú "fresh" šťavu a nie o nejakú konzervačnú napodobneninu. Tekuté zlato si dnes jednoducho môžete dopriať v 100 % šťave FRUXI fresh s príchuťou pomaranča, v ktorom nájdete všetky účinné látky tropického ovocia.