Chuť prírody plná vitamínov

Blog / Objavte kúzlo vlákniny

Vláknina je jednou zo zložiek nášho jedálnička, ktorá pozitívne pôsobí na náš zdravotný stav. Túto otrepanú básničku ste už iste niekde počuli. Omieľaná je taktiež pri každom diétnom odporúčaní, k akému ste sa kedy dostali. Pravda je však taká, že neposkytuje žiadne vitamíny, minerály, pričom ľudský organizmus ju nedokáže využiť ani ako prísun energie. Určite teraz vašu myseľ atakuje otázka, či vlákninu naše telo vôbec nejako dokáže využiť? Áno dokáže. Čítajte ďalej a dozviete sa ako.

Kde všade sa vláknina nachádza?

Vláknina je nestráviteľná a kaloricky nevyužiteľná zložka z rastlinných zdrojov, ktorá však veľmi účinne pomáha pohybu potravy v tráviacej sústave. Ide o zmes nestráviteľných sacharidov vyskytujúcich sa najmä v obilninách, cereáliách, ovocí či zelenine, ktoré prechádzajú žalúdkom a črevami v nezmenenej podobe. Jej význam vo výžive človeka je aj v súčasnosti často diskutovanou témou a spočíva predovšetkým v jej ochrannej funkcii. Podľa rozpustnosti vlákniny vo vode ju delíme na rozpustnú a nerozpustnú. Pocit sýtosti, teda objem, vytvára nerozpustná vláknina. Nájdeme ju v šupách zemiakov, jabĺk, hrušiek, hrozna, pliev a otrúb. Zdrojom rozpustnej vlákniny je ovocie, nájdeme ju v citrusových plodoch, v banánoch, jablkách, ríbezliach či malinách.

Odvážny bojovník aj proti rakovine

I keď vláknina síce nepatrí medzi základné živiny, tvorí významnú zložku našej stravy. Okrem vyváženého príjmu cukrov, tukov, bielkovín, vitamínov, minerálov a tekutín by mal váš jedálny lístok obsahovať aj dostatok vlákniny. Je vedecky dokázané, že ľudia, ktorí pravidelne zaraďujú do svojej stravy potraviny obsahujúce vlákninu, trpia oveľa menej kardiovaskulárnymi chorobami, rakovinou hrubého čreva či konečníka. Pevné častice vlákniny mechanicky očisťujú steny čriev tak, ako keď si kefkou čistíme zuby, pričom zabraňujú vzniku nežiaducich výrastkov. Zbytočne sa nehovorí: „Čisté črevo, zdravý človek".

Vlákninová chuť prírody

Faktom zostáva, že z nášho jedálnička dávno vymizli potraviny s vysokým obsahom vlákniny, ktoré naši predkovia konzumovali dennodenne. Pohánka, proso, otruby, taktiež ovocie či zelenina nie je v našej strave ani zďaleka zastúpená v zodpovedajúcom množstve. V dnešnej uponáhľanej dobe nie je žiaden problém túto zdravú stravu zanedbávať. Denne by sa však malo do organizmu dostať aspoň 20 až 35 g vlákniny. Pri konzumácií potravín bohatých na vlákninu je nevyhnutné dopĺňať organizmus dostatočným množstvom tekutín. Zabite dve muchy jednou ranou! Dostatočný príjem vlákniny máte totiž možnosť pravidelne užívať v podobe 100% ovocných či zeleninových štiav. Spoločnosť FRUXI fresh na trhu ponúka blahodarné šťavy rôznych príchutí, ktoré okrem osviežujúcej chuti a vlákniny oplývajú aj množstvom iných užitočných látok.