Chuť prírody plná vitamínov

Blog / Jablko a rakytník

Malé, oranžové, guľaté. No pritom až podozrivo vitálne! Reč je o ovocí, ktoré síce len tak bežne nechrumkáme ako čipsy či arašidy, no tento status by sme mali čím skôr zmeniť. A o čom je vlastne tá písaná reč? No predsa o rakytníku, ktorý sa oplatí spoznať viac než len bližšie. Nemáme na mysli vonkajší vzhľad, ale jeho vnútorné, charakterové vlastnosti. Do povahy rakytníka sa totiž nezamiluje len vaše vnútro, ale predovšetkým váš organizmus! Čítajte ďalej a dozviete sa, prečo by ste sa s jeho výťažkami mali čím skôr spriateliť. A to nielen na Facebooku!

 

Ako vyzerá, ako chutí a kde ho nájdete?

Rakytník dorastá do výšky až desiatich metrov, je husto rozvetvený, pričom vetvičky majú tŕne, listy sú svetlé a úzke, plodom je oranžová kôstkovica, ktorá dozrieva a zbiera sa na jeseň. Ker môžete často spozorovať na betónových sídliskách a tiež v okolí administratívnych budov, pri továrňach, postavených ešte za čias bývalého režimu. Rastie na ľahších, suchých či piesočnatých miestach. Toleruje väčšie množstvo soli, no neznáša tieň. V Európe sa aj preto vyskytuje hlavne v prímorských oblastiach. Chuť samotného plodu je rozmanitá, od kyslej a horkastej, až po sladkastú s jemnou kyselkavosťou.

 

Lietaj ako bájny Pegas

Rakytník, inač nazývaný aj Hippophae rhamonides („hippos“ je kôň a „phaes“ je lesk), nie je žiadnou nedávno objavenou novinkou, ako by sa mohlo zdať, ale tento pichľavý, zeleno-strieborný ker poznáme a využívame viac ako 2 500 rokov! Odpradávna bol používaný na Sibíri a v čínskej, tibetskej, mongolskej či indickej medicíne. Z Európy je známy už z čias starého Grécka a Ríma. Z písomných záznamov vyplýva, že za čias Alexandra Macedónskeho bol používaný ako krmivo pre kone. Tie sa po požití rakytníka vyznačovali lesklou srsťou, pričom sa im rýchlo obnovovala sila po vyčerpaní.

 

Oveľa viac vitamínu C než citrón či pomaranč!

Keďže rakytník v sebe ukrýva obrovskú liečivú silu, nie zbytočne je tiež označovaný za rastlinu budúcnosti. Plody totiž obsahujú vitamíny A, B, C, D, E, K, minerálne látky, najviac flavonoidy. V rakytníku nájdete tiež karotén, ktorého obsahuje mnohonásobne viac ako mrkva či tekvica. Pri nádche a chrípke rakytník veľmi účinne rozpúšťa hlieny, uľahčuje odkašliavanie a uvoľňuje dýchacie cesty. Ďalej tiež:

 

Lisovaná rodinka sa rozrastá!

Z plodov rakytníka možno pripravovať kompóty, marmelády, sirupy, víno či likéry. Napríklad taký rakytníkový olej sa získava lisovaním zo semien, má charakteristickú vôňu i významné regeneračné vlastnosti. Veľké množstvo vitamínu C zas hľadajte v čaji. Najviac je ho však v produktoch pripravovaných za studena. Presne takto spracovaný rakytník dnes nájdete v podobe sviežej šťavy FRUXI Fresh. Jablko v kombinácii s rakytníkom je tak absolútnou novinkou, ktorú by ste určite mali aspoň vyskúšať. Potom to už neostane len pri „skúšaní“, ale osviežovať a dopĺňať potrebné látky týmto nápojom budete chcieť pravidelne. Tak na zdravie!