Chuť prírody plná vitamínov

Blog / Jablko a mäta pieporná

Kto by nepoznal peppermintové cukríky, ktoré preferujeme z dôvodu osviežujúceho dychu, ale aj pre funkciu regenerácie hlasiviek po ich námahe? Určite ste sa stretli už aj s ochutenou čokoládou, pálenkou či inými mentolovými produktmi. Známe sú tiež aj ústne a pleťové vody či žuvačky, po ktorých v najrôznejších reklamách mrzne dych aj s celým okolím. Naozaj sa nenájde nik, kto by nepoznal sviežu príchuť v podobe byliny s názvom mäta pieporná. Ochutnali ste však už exkluzívnu mätovú šťavu v kombinácii s jablkom? Mnoho z vás určite nie. Čítajte ďalej a dozviete sa, aké blahodarné účinky v sebe ukrýva tento jedinečný nápoj.

 

NAJOBĽÚBENEJŠIA AROMATICKÁ BYLINA

Mäta pieporná je jednou z najznámejších divo rastúcich bylín na Slovensku. Ide o trvácu bylinu, ktorá pochádza z Veľkej Británie. Dnes ju však nájdeme po celom svete, kde ju ľudia pestujú pre jej výborné liečiteľské účinky či ako vynikajúcu bylinu na dochutenie pokrmov a nápojov. V minulosti sme ju poznali vo forme čaju a v už spomínaných zahraničných žuvačkách, dnes vládne nápojom s rumom, arabskému čaju, ovocným šalátom, omáčkam k mäsu či ako dekorácia na dezertoch. Mäta pieporná sa dnes vo voľnej prírode príliš nevyskytuje, avšak dobre sa jej darí v miernom teplotnom pásme. U nás na Slovensku je preto bežné, že ju miestni záhradkári pestujú na svojich záhradách či v kvetináčoch na svojich balkónoch a terasách. Dorastá do výšky 80 cm a neobmedzene sa rozrastá všade okolo. Aromatické listy majú zelenú farbu s tmavohnedým nádychom a majú výraznú peppermintovú chuť a vôňu. Existuje viac ako 15 druhov mäty, ale práve mäta pieporná patrí k najobľúbenejším a teda aj najviac pestovaným.

 

ZVODNÁ BOHYŇA MENOM „MINTHA“

V Gréckej legende sa píše, že nymfa menom Mintha bola Persefónou premenená na zelenú rastlinku. Tá však na ňu žiarlila, pretože jej muž Pluto sa do nej zamiloval. Keďže Pluto nedokázal zlomiť Persefóninu kliatbu, svojej milej, premenenej na bylinku, daroval aspoň sladkú vôňu. Tá ho potom tešila, keď sa prechádzal záhradou plnou voňavej mäty. Či už budete tejto legende veriť alebo nie, v Grécku sa vďaka tomuto príbehu ešte dlhé stáročia pri vítaní hostí rozhadzovali na stôl pred podávaním jedla potrhané mätové lístky. Tento zvyk zaviedol básnik Ovídio, pre ktorého bola bylina symbolom pohostinnosti. Na porovnanie, v takom starovekom Ríme bola Mäta pieporná používaná v kombinácii s medom na osvieženie dychu pri maskovaní alkoholového zápachu. V ďalších európskych krajinách zelenú bylinu využívali prioritne na spríjemnenie vzduchu v chrámoch a obydliach.

 

SPOĽAHLIVÉ BLAHODARNÉ ÚČINKY

V medicíne sa zdraviu prospešná bylinka používa už tisíce rokov po celom svete. Jej účinky poznali ľudia v starom Egypte a Japonci z nej najmenej pred dvoma tisíckami rokov lisovali peppermintovú silicu, ktorú spracovali do špeciálneho liečiteľského oleja. V dnešných dobách je zber zameraný hlavne na zelené listy alebo kvitnúcu vňať a prebieha niekoľkokrát do roka vždy pred rozkvetom. Droga sa suší v tieni čo možno najrýchlejšie, pretože pri pomalom sušení rastlina hnedne, alebo za umelých teplôt do 35 ° C. Pri vyšších teplotách môže dochádzať k strate silice. Z účinných látok má najväčší význam silica s obsahom mentolu, ďalej triesloviny a organické kyseliny. V medicíne sa využíva mentol k upokojujúcim účinkom a aplikuje sa pri chorobách tráviacej sústavy na povzbudzovanie vylučovania tráviacich žliaz. Liečivých účinkov rastliny je naozaj mnoho, no medzi tie najefektívnejšie patrí:

 

VŠESTRANNÉ VYUŽITIE

Mätu piepornú môžeme vďaka širokému využitiu považovať za univerzálnu bylinu. Rastlinka má osobitné miesto v anglickej kuchyni pri príprave omáčok k baraniemu mäsu. V americkej kuchyni ňou ochucujú miešané nápoje z rajčiakového džúsu alebo rozličné ovocné či zeleninové šaláty. V arabskej a španielskej kuchyni ju podávajú voľne na stôl ako korenie. V našej kuchyni mätu poznáme v podobe čaju a využíva sa najmä v cukrárenských výrobkoch. Mäta je tiež jednou z ingrediencií do miešaného nápoja Mojito, ktorý je preslávený po celom svete. Používa sa aj na výrobu alkoholického nápoja, známeho ako "Peppermintka" alebo inak aj "Zelená". Možnosti použitia tejto jedinečnej rastliny sú však oveľa širšie. Jednou z noviniek je jedinečná ovocná šťava FRUXI Fresh s príchuťou jablka a mäty piepornej, ktorá si dokázala získať mnohých zvedavých ľudí, skúšajúcich zatiaľ nepreskúšané novinky. Túžba po šťave sa umocňuje práve vďaka spomínaným liečiteľským účinkom, ktoré sa nedajú len tak prehliadnuť. Ochutnajte a ponorte sa aj vy do bylinnej prírody práve s týmto osviežujúcim nápojom.