Chuť prírody plná vitamínov

Blog / Jablko a malina

Malý zvon vyskladaný miniatúrnymi bobuľkami. Sfarbenie, ktoré sa musí páčiť azda každému. Pohľad na zaujímavý tvar plodov tradičného ovocia vzbudzuje dojem. Okrem toho nádherne voňajú a ešte lepšie chutia. Určite vás v tejto chvíli nič iné okrem ružovo - červenkastých malín nenapadlo. Kto by nepoznal čarovnú chuť malín, na ktoré sa každé leto nevieme dočkať? Tieto malé plody okrem vábivej chuti v sebe skrývajú aj veľkú liečivú silu. Ponorte sa i vy do tajov skvostných bobúľ osviežujúceho ovocia, ktoré si zamilujete tak, že ho budete chcieť mať vždy na dosah.

 

POPULÁRNE OVOCIE

Malina je tvorená niekoľkými drobnými, ružovými až červenými guličkami. Divo rastúce maliny nájdeme zvyčajne na vlhkých miestach, kde často rastú ako podrast vyšších stromov. Malinám dokonca nevadí ani mierny polotieň. Z týchto okolností je jasné, že podobné podmienky im budú vyhovovať aj v našich domácich záhradách. Vyšľachtené boli dokonca druhy, ktoré rodia dvakrát ročne farebné odrody malín ako biele, žlté, ružové, červené či fialové. Život priemerných kríkov malín trvá 8 až 15 rokov, samozrejme ak niektorá z chorôb životnosť kríka výrazne nezníži. Maliny chutia najlepšie v plnej zrelosti, zbierame ich najmenej trikrát týždenne, pretože prezreté padajú na zem. Dopyt na trhu pre ovocie je veľmi vysoký, preto sú aj maliny považované za najpopulárnejšie kríkové ovocie na svete.

 

MALINY V DOBE KAMENNEJ

Vďaka archeologickým vykopávkam vieme potvrdiť, že maliny pochádzajú už z čias neolitu, čo bola mladšia doba kamenná!  Dokazujú to nájdené jadierka na území dnešného Švajčiarska. Tiež ste určite netušili, že druhový názov malín znie idaeus. Je vraj odvodený od vrchu Idy, ktorá bola v Malej Ázii náleziskom malín v stredoveku. Pravidelne pestovať sa však začali až o čosi neskôr, presnejšie v 16. storočí. Existuje niekoľko ďalších zmienok o ovocí, no čím viacej sa archeológovia dozvedajú, tým častejšie ho opisujú ako nie veľmi obľúbené ovocie a to hlavne pre ich veľkú kyslosť. Podľa toho sa dá konštatovať, že pri pestovaní v dobách minulých nedošlo k výberu práve tých najkvalitnejších odrôd. Až v 17. storočí boli vyšľachtené prvé biele a ružovkasté maliny, ktoré sa lahodnou chuťou už aj začali trochu podobať tým dnešným. Dovtedy sa využívali hlavne v liečiteľstve, kde zožali neuveriteľný úspech.

 

NA FARBE ZÁLEŽÍ!

Voňavé a sladučké maliny nielen úžasne chutia, ale obsahujú tiež celú škálu látok obsahujúcich priaznivé účinky. Zrelé plody obsahujú vitamíny A, B, C, E a K, organické kyseliny, antioxidanty a tiež veľmi významný pektín, ktorý pôsobí ako omladzujúca kúra. Plody, šťava, ale i ďalšie výrobky z malín sú najmä pre obsah antioxidantov cenné pri horúčkovitých a zápalových ochoreniach, zlepšujú zdravotný stav fajčiarov či alkoholikov a sú odporúčané aj u Alzheimerovej choroby. Obsiahnuté farbivo patrí medzi najsilnejšie antioxidanty. Čím sýtejšiu či tmavšiu farbu maliny majú, tým je koncentrácia tohto farbiva vyššia. Toto šťavnaté ovocie nám však zaručuje mnoho ďalších účinkov:

 

LAHODNÉ MALINOVÉ OSVIEŽENIE

Najviac prospešných látok do svojho tela dostanete samozrejme vtedy, ak maliny konzumujete čerstvé. Takéto maliny však rýchlo podliehajú skaze, preto je veľmi vhodné ich v čo možno najkratšom čase spracovať. Z ovocia sa dá pripraviť chutný a zdravý džem, marmeláda, sirup, kompót, ale aj víno či dokonca pálenka. Okrem toho môžete maliny použiť do zákuskov, jogurtov, na ozdobenie pudingov či šľahačiek, prípadne ich môžete zamraziť a použiť neskôr. Využitie majú aj v potravinárskom priemysle pri výrobe nealkoholických nápojov, akým je aj napríklad obľúbená kofola. Svoje uplatnenie si toto skvostné ovocie našlo už aj medzi 100 % šťavami FRUXI Fresh, kde sa malina v kombinácii s jablkom teší veľkej obľube. Ak ste šťavu ešte nevyskúšali, neváhajte a osviežte svoje chuťové zmysly práve týmto nápojom.