Chuť prírody plná vitamínov

Blog / Jablko a klinčeky

Využívame ho pri zaváraní a pridávame ho do ovocných kompótov. V zime si s ním spríjemňujeme chladné večery s vareným vínom. Miešame ho do punču, do vianočných koláčov či ako obohacujúcu arómu celého bytu. Je jasné, že každému z vás prebliklo hlavou známe korenie s názvom klinčeky. Aký má pôvod, kam siaha jeho história a čo sa dá očakávať od ojedinelého nápoja s príchuťou jablka a klinčekov z radu exkluzívnych ovocných štiav FRUXI Fresh sa dozviete práve teraz.

 

VZÁCNA INGREDIENCIA

Klinček je aromatické korenie s jemnou a delikátnou vôňou. Pýtate sa, prečo práve pomenovanie „klinček?“ No jednoducho pre ich podobu s klasickými klincami. Z pohľadu štruktúry ide o nevšedný púčik stromu Klinčekovca voňavého, ktoré sa zbiera tesne pred rozkvetom. Tropický strom s kužeľovitou hustou korunou dosahuje výšku približne 20 metrov. Jeho kvety sa zbierajú tesne pred kvitnutím a následne sa sušia. Klinčekovec má svoj pôvod na Madagaskare, Zanzibare a Brazílii, odkiaľ sa k nám pravidelne dováža. Kmeň tohto statného stromu má šedú kôru. Listy bývajú po vypučaní svetlo žltozelené, no neskôr sa vyfarbia do tmavo zelenej. Plodom sú eliptické, jedno či dvoj semenné bobule. Drogou a zároveň korením je tzv. klinček, čo je nerozvinutý kvetný puk, ktorý sa zbiera, keď sa pôvodná zelenavá farba začína meniť na purpurovú. Následne sa niekoľko dní sušia na slnku až do zhnednutia a do straty dvoch tretín svojej váhy. Klinčekom sa darí v tropických oblastiach celého sveta, no do veku 5 rokov stromy nedokážu vyprodukovať žiadne korenie. Kvalitný klinček poznáte podľa svetlohnedej hlavičky s tmavo hnedým telom. Na dotyk býva drsný a pri stlačení vylučuje olej.

 

KLINČEKY NA VLNÁCH OCEÁNOV

Pre svoju obľubu zohral klinček významnú úlohu v dejinách najvýznamnejších zámorských objavov. Klinček sa dostal do Stredomoria už pred naším letopočtom. Počas stredoveku dovážali klinčeky do Európy arabskí obchodníci. Archeológovia našli strúčiky v keramickej nádobe v Sýrii, ktorých pôvod je datovaný až do 3. storočia pred Kristom. O čosi neskôr, v ranných dobách stredoveku, sa na divokých vodách Indického oceána klinčeky stali atraktívnym výmenným tovarom najmä medzi moslimskými námorníkmi. Až do modernej doby rástol klinček iba na niekoľkých ostrovoch, ako napr. na Maluku (historicky nazývaného aj ako „ostrov korenia“), Bacan, Makian, Moti, Ternate a Tidore. Klinčeky boli po stáročia preslávené tiež v Číne, kde ten, čo sa chcel čo i len na meter priblížiť k cisárovi, musel žuvať naraz niekoľko strúčikov klinčeka, aby pri komunikácii mal čo najčerstvejší dych. Sladký a príjemný dych zaisťoval v tých časoch vstupenku do diskusie s najvyššie postavenými ľuďmi krajiny. V 16. storočí už boli klinčeky všeobecne cenným obchodným artiklom. Pravé skrátenie cesty na Moluku bol hlavný motív k výprave Fernaoa Magalhaesa, ktorý veril, že cesta západným smerom okolo zeme bude kratšia než dlhá plavba okolo Afriky. Očakávanie sa však nepotvrdilo a Magalhaes na výprave nešťastne zahynul. Cestu okolo sveta dokončila loď Victoria, ktorá sa vrátila plne naložená práve vzácnymi klinčekmi, ktoré sú dodnes cenené ako liečiteľské zlato!

 

ANTIOXIDAČNÝ ZÁZRAK

Toto odvážne označenie si klinčeky zaslúžili hlavne pre ich výrazné antioxidačné účinky. Ako liečivo boli využívané už mnohými generáciami našich predkov, ktorí poznali ich moc. Čínska medicína ich považuje za koreninu, vďaka ktorej sa zvyšuje tok energie a zrýchľuje sa metabolizmus. Všeobecne najznámejšie sú pre je ich silný účinok zastaviť bolesť zubov, čiže dokážu stlmiť citlivosť zubného nervu a práve z klinčekov sa získava silica, ktorá má priaznivý vplyv aj na problémy so zažívacím traktom, pri kŕčoch alebo pri hnačke. Vzácne sú aj svojimi protiplesňovými vlastnosťami. Klinčeky však obsahujú mnoho ďalších zdraviu prospešných látok, ktoré slúžia na:

 

OCHUTNALI STE UŽ OVOCNÚ ŠŤAVU?

Aromatický účinok klinčekov je výrazný, preto s nimi treba zaobchádzať opatrne. Korenie dokáže pokrmom dodať sladkastú vôňu s výrazne priostrenou chuťou. Klinček môžeme nájsť v receptoch na úpravu mäsa, hlavne diviny, pridáva sa do niektorých kompótov a zaváranín, alebo k naloženým hubám a zelenine, svoje uplatnenie nachádza klinček aj pri výrobe likérov a cukroviniek. Je hojne využívaný na ochutenie nakladanej zeleniny, kečupu či rôznych omáčok. Používa sa na spríjemnenie vzduchu v miestnostiach. Klinčeková silica sa pridáva do voňaviek, kúpeľov a vonných olejov, aj dnes ju nájdeme ako ingredienciu parfumov s vôňou exotiky. Akonáhle chystáme dekoratívne ovocnú misu, nezabúdame na ňu položiť aspoň jeden pomaranč s čerstvo napichanými klinčekmi. Používa sa tiež nielen na ochutenie sladkých i slaných pokrmov, ale u nás tak obľúbeného vína či punču na zahriatie. Okrem dekoratívnych alebo dochucovacích spôsobov prípravy si môžete čaro tohto výživného korenia vychutnať tiež v podobe FRUXI Fresh ovocnej šťavy.