Chuť prírody plná vitamínov

Blog / Jablko a jahody

Môžeme byť všetci vďační, že naša matka zem ponúka vo svojich záhradách ovocie, ktorého sa nikto nikdy nepreje a ktorého nie je nikdy dosť. To, že sme závislí na rôznych sladkostiach, ktoré aj keď obsahujú množstvo cukru a teda nie sú príliš zdravé či diétne, v sebe ukrývajú akúsi „drogu“, ktorá nás núti siahnuť po ďalšom sladkom kúsku. Aj preto sa o to viac cení, že na svete existuje vitamínmi nadupané ovocie, ktoré nemusíme jesť len z povinnosti. Jedným z nich sú jahody, ktoré sa radia medzi samotnú špičku obľúbenosti. Avšak nielen ich chuť je to, kvôli čomu by sme mali neustále po tomto ovocí túžiť!

 

Nejde len o platonickú lásku!

Červené, šťavnaté, nadčasovo chutné. Teraz ruku na srdce. Kto nemá rád jahody? Asi len málokto, že? Možno nikto taký „divný“ ani neexistuje. Skôr sa miesto slabých slovíčok „mať rád“ hodí „milovať“. Áno, jahody jednoducho milujeme! Keď máme pred sebou misku s čerstvými jahodami, stačí pár minút, aby sa status plná miska zmenil na prázdna miska. Ale vráťme sa ešte k predchádzajúcemu statusu. Keď sa totiž plná miska nachádza nielen pred jedným človekom, ale celou rodinou, viete si domyslieť, ako zrazu všetci milujú ovocie s prísunom potrebných vitamínov. Len keby to tak bolo aj s jablkami či pomarančmi...

 

Kráľovské ovocie lásky

Jahodník sa radí k čeľadi rastlín ružovitých. Je rozšírený najmä od nížin až do horských oblastí vo svetlých lesoch, na rúbaniskách, okrajoch lesov a na krovinatých stráňach, a to v Európe, Amerike či Ázii. Plody rastú v podobe drobných lesných jahôdok, pričom existuje až 3000 odrôd šľachtených záhradných jahôd. Tie veľmi dobre poznali už staroveké kultúry. Známy grécky lekár Hippokrates ich oceňoval hlavne pre ich liečivé účinky, pričom nikdy nemohli chýbať na stoloch rímskych boháčov. Jahody nájdeme aj v súpisoch stredovekých kláštorných záhrad, kde ich pestovali predovšetkým vtedajší mnísi. Európske odrody vznikli až krížením rôznych jahôd, ktoré moreplavci v priebehu 17. storočia doviezli z Ameriky.

 

Milovanie nie je hriech, no s jahodami to hriešne bude!

V ľudovom liečiteľstve sa jahody tradične využívali k prečisteniu tráviaceho traktu a k zlepšeniu látkovej premeny. Okrem toho jedenie jahôd pred milovaním nie je len maximálne romantické, ale aj mimoriadne praktické. Obsahujú totiž zinok a veľa antioxidantov, ktoré efektne zvyšujú sexuálnu výkonnosť. Nesmieme zabúdať na vysoký obsah vitamínu C a menšie množstvo vitamínov A, B a E. Z minerálov obsahujú draslík, zinok, horčík, síru, vápnik, bór, fluór, kobalt a molybdén. Jahody navyše:

 

Opíjajte sa jahodami každý deň

To, ako jahody chutia, už viac nemusíme komentovať. A to, že tie lesné sú síce menšie, no chutnejšie, je nám tiež dobre známe. Avšak tie „väčšie“, vypestované z vlastných záhrad, si zas vieme skombinovať s rôznymi pochúťkami. Aj vám teraz ústa pri pomyslení na jahody so šľahačkou a tekutou čokoládou oblialo množstvo slín? A čo tak ovocný šalát so smotanou či jahodový kokteil? Okrem toho si tiež jahody vieme vychutnať zavárané, v podobe marmelády či sirupu. Chutné sú samozrejme aj šťavy, ktoré nás dokážu dokonale osviežiť. Treba si však pamätať, že najlepšie a najchutnejšie je konzumovať jahody v čerstvom stave. Čo sa týka štiav, platí to isté! Ochutnajte preto sviežu novinku FRUXI Fresh Jablko a jahody, ktorá je lisovaná za studena a hlavne bez žiadnych konzervačných látok či cukru.