Chuť prírody plná vitamínov

Blog / Jablko

K najznámejším biblickým príbehom patrí ten o Adamovi a Eve, ktorí boli „najvyšším“ vyhnaní z raja. Adam a Eva žili pokojne v záhradách Edenu. Boh ich na začiatku varoval, aby nejedli zo stromu poznania „dobra a zla“, inak prepadnú smrti. Had ale spochybnil Božie varovanie a presvedčil Evu, aby plod stromu odtrhla a zjedla. Iba to jej vraj malo zabezpečiť nadnesenú moc. Za plod, ktorý Eva odtrhla a následne si na ňom pochutnávala spoločne s Adamom, je najčastejšie považované jablko. Jedno šťastie, že nik z nás nemá v dnešnej dobe zákaz konzumovať toto ovocie. Sladkú chuť a príjemnú vôňu si tak môžeme vychutnať každý deň počas celého roka. Okrem lahodnej chuti či vône sa s jablkom spája mnoho ďalších pozitívnych vlastností. Čítajte ďalej a dozviete sa, prečo by ste si mali zvyknúť na pravidelnú konzumáciu buď celého jablka alebo len výťažkov z neho.

 

CELOROČNE DOSTUPNÉ JABLKÁ

Jablká patria medzi najbežnejšie a najviac konzumované ovocie, ktoré je plné šťavnatého osvieženia. Obsahujú veľa vody, dokážu dobre uhasiť smäd a zanechať pritom príjemnú chuť vo vašich ústach. Plody každoročne vyrastajú na jabloni, čo je mimochodom najrozšírenejší ovocný strom, ktorý je na jar obsypaný krásnymi kvetmi. Plod máva okrúhly tvar a jeho farba je buď červená, zelená alebo žltá. Na svete existuje viac než 7000 odrôd jabĺk. Mnoho z nich môžete pestovať v nížinách aj na horách. Azda najväčšou výhodou jabĺk je to, že sú neustále dostupné. Z domácej produkcie najmä počas hlavnej sezóny a potom dovážané plody kedykoľvek v roku. Výborná chuť, vôňa, ale aj vitamíny, minerály a vláknina dáva tomuto ovociu neprekonateľný účinok, ktorý má čo nášmu zaťažovanému organizmu naozaj čo ponúknuť.

 

JABLKOVÁ MOC V NAŠICH DEJINÁCH

Okrem toho, že jabloň je najrozšírenejším stromom na svete, má oddávna významné miesto aj v literatúre. Jabloň je aj preto považovaná za najstarší ovocný strom. Zvyšky divokých jabĺk boli nájdené už v neolitických časoch! Plody zohrali dôležitú úlohu pri vyhnaní Adama a Evy z rajskej záhrady, rozpútaní Trójskej vojny či otrávení Snehulienky. Keby Isaac Newton nesedel pod stromom a nepadlo by mu jablko na hlavu, neprišiel by na prelomové zistenia ohľadom základov gravitácie. Oblasť, odkiaľ stromy jabĺk pôvodom pochádzajú, je niekde medzi Kaspickým a Čiernym morom. Na éterických jablkách si pochutnávali dokonca už aj starovekí Gréci či Rimania. O priaznivých vplyvoch na naše zdravie sa vo svojich dielach zmienil tiež slávny Hippokrates, ktorý taký jablčný mušt horlivo odporúčal ako zázračný liek na všetky neduhy.

 

KAŽDODENNÉ ÚČINKY

Mnohí odborníci, predovšetkým na zdravú výživu, či rôzni prírodní liečitelia, jablku prisudzujú prvenstvo v liečivých vlastnostiach spomedzi všetkých druhov ovocia na zemeguli! V ľudovom liečiteľstve sa jablko dodnes využíva ako univerzálny liek pri zdravotných ťažkostiach. Podľa posledného výskumu amerických vedcov z Cornell University v New Yorku stačí, aby človek zjedol len jedno jablko denne a väčšina chorôb vrátane rakovinových ochorení má menšiu šancu na úspech. Najefektívnejšie pôsobí jablko hlavne na náš organizmus, ktorý ho na základe bohatej zložky minerálov a vitamínov dostatočne posilňuje. Okrem toho však jablká účinne pomáhajú pri rôznych iných ťažkostiach a to tak, že:

 

RAJSKÝ VÝŤAŽOK V KVALITNEJ ŠŤAVE          

Najlepšie sú jablká čerstvo odtrhnuté zo sadu a to bez akéhokoľvek chemického ošetrenia. Ak však neobľubujete surové jablká pre ich kyslosť či možno tvrdosť, postačí vám z nich aj vytlačená šťava, ktorá má sladkú chuť. Samotná šťava z jabĺk je vynikajúca na rôzne očistné kúry. Pre tieto účely sú vhodnejšie kyslejšie odrody s nižším obsahom cukru, prípadne šťava zriedená s vodou a hlavne bez zbytočných konzervačných látok, ktoré na Vás číhajú v rôznych regálových džúsoch. Najkvalitnejšia jablková šťava je výborným zdrojom vitamínov, prírodného cukru, pektínov, ovocných kyselín a ďalších prírodných látok. Súčasne musí čerstvá šťava obsahovať vysoký obsah vlákniny. Tieto dôležité atribúty nájdete len v kvalitnej šťave FRUXI Fresh, ktorá obsahuje 100% výťažok tých najčerstvejších jabĺk z rajských Spišských záhrad. Zozbierané jablká sa triedia, dôkladne umývajú, melú a veľmi šetrene lisujú. To všetko sa deje za studena, bez žiadneho tepelného ohrevu! Do našej šťavy nie je pridávaný cukor a ani žiadne iné prísady či konzervačné látky. Jedine takto si môžete vychutnať pôžitok chuti s maximom vitamínov, ktoré sú ukryté v 100% šťave FRUXI fresh s príchuťou jablka.