Chuť prírody plná vitamínov

Blog / Grapefruit

Chuť červenej či žltej grepovej dužiny je pomerne kyslá a dosť horkastá. Dokonca toto ovocie ani neobsahuje také množstvo vitamínu C ako pomaranč ci citrón. Aj vďaka tomu nepatrí grapefruit medzi „top“ ovocie. Prečo by aj, že? K tomuto konštatovaniu nás utvrdzuje už spomínaná horkosť grepovej šťavy, pri ktorej konzumovaní sa na našich tvárach objavujú rôzne úškrny. To, prečo je dužina grepu tak horká však má aj svoje opodstatnenie. Po dočítaní nasledujúcich riadkov budete prekvapení, čo všetko v sebe grepový výťažok ukrýva. Grepová chuť sa už nikomu nebude zdať horká.

 

KRÁĽ OVOCIA JUŽNÝCH KRAJÍN

Grapefruity sú veľké, žlté alebo červené plody stromov citrusovníkov, dovážané najmä z Izraela, Grécka, Španielska či Južnej Afriky. Grep, ako sa mu skrátene hovorí, sa tiež pestuje aj v Brazílii, Izraeli, Texase, Kalifornii, na Floride či tiež v Turecku. Či už ide o odrody so žltou, červenou alebo ružovou dužinou, väčšina z nich máva málo jadier, no chuť je značne horkastá. Plody konzumujeme prevažne v zime, keď u nás chýba sezónne ovocie. Jeden ovocný strom každoročne splodí až 700 kusov horkosladkých plodov, čo je približne 600 kg! Grapefruity zvyčajne rastú do výšky 5-6 metrov, zriedkavo až 13-15 m. Ako ovocie sa grep stal populárnym až v 19. storočí. Ale poďme pekne po poriadku...

 

RAJSKÝ CITRUS Z KARIBIKU

Najstaršia zmienka o grapefruitovom strome pochádza zo 17. storočia, kedy ho botanici objavili na karibskom ostrove Barbados, odkiaľ bol prevezený do Ameriky. Označenie grapefruit sa prvý raz použilo v roku 1814 na Jamajke a odvodzuje sa od anglického slova “grape“, čiže hrozno, pretože grapefruity visia na strome podobne ako strapce hrozna. Jedná sa o kríženca jamajskej odrody pomaranča s indonézskym pomelom. Doteraz sa žiaľ nezistilo, čo botanikov prinútilo k tomu, aby dali práve grapefruitu meno „citrus paradise“, čo v preklade znamená rajský citrus. Táto subtropická drevina sa najskôr pestovala ako okrasná rastlina a to hlavne preto, lebo nikto vtedy netušil, aké má grapefruit úžasné schopnosti. Až po zistení prospešných látok, ktoré grep obsahuje, sa toto ovocie začalo vo veľkom pestovať i v ďalších krajinách.

 

HORKÁ CESTA K ZDRAVIU A TELESNEJ KONDÍCII

Kto si pred jedlom dopraje výťažok z grapefruitu, urobí ten najsprávnejší krok k budovaniu vysnívanej postavy! Americký vedci totižto zistili, že horké látky oveľa rýchlejšie poháňajú spaľovanie tukov a tiež efektne stabilizujú látkovú premenu cukrov, ktoré telo vďaka šťave z grepu nepremieňa ako zásoby energie do tukových vankúšov. Charakteristická chuť grepov je spôsobená horkou látkou naringin a čím je grep horkejší, tým vyšší je obsah výživných látok. Grepy sú tak účinným prostriedkom pri celkovej podpore zdravého organizmu. V ich útrobách sa totiž skrývajú látky, ktoré:

 

GREP NA KAŽDÝ DEŇ!

Ak neviete, ako grep v kuchyni čo najefektívnejšie zužitkovať, začnite vlastnou výrobou fresh džúsov. Ak sa dá, v šťave, ktorú si vytlačíte, nechajte plávať aj dužinu, ktorú netreba podceňovať. Grepy však konzumujte až po päťhodinovej pauze od doby, kedy ste užívali lieky, ktoré môžu v kombinácii s grepovým výťažkom spôsobovať ťažkosti. Aby ste zaistili pre svoj organizmus čo možno najefektívnejší prísun prospešných látok, treba grep v podobe rôznych čerstvých jedál či štiav konzumovať pravidelne. Určite sa Vám však nebude chcieť každý deň zdĺhavým procesom pripravovať grepovú šťavu a tiež ťažko si zvyknete na každodennú konzumáciu surového grapefruitu. Tou najvýhodnejšou alternatívou tak zostáva 100% grepovú šťava FRUXI Fresh, ktorú si vďaka výhodnému 5l baleniu „bag in box“ môžete dopriať každý deň. Neváhajte už dlhšie nad správnym prísunom vitamínov a doprajte si blahodarné účinky v podobe FRUXI Fresh s príchuťou grapefruitu.