Chuť prírody plná vitamínov

Blog / Cvikla a jablko

JABLKO A CVIKLA

I keď možno nepatrí medzi tie najobľúbenejšie zeleniny, extravagantnou farbou a množstvom liečivých látok sa hrdo vypína na samotnom vrchole darov zeme. Červená repa, alebo ako ju už tradične nazývame u nás - „cvikla“, je veľmi chutná a zdravá zelenina, ktorej sa často nedostáva dostatočnej pozornosti. Niektorým stále prekáža jej chuť, iným zasa výrazné farbiace účinky. Z veľkej časti za to môžu aj spomienky staršej generácie na nevábne kocky zaváranej cvikly, podávanej ako príloha k jedlám v školskej jedálni. Všetko závisí od uhla pohľadu každého z nás, no čo ak vám povieme, že sa cvikla vďaka svojmu obsahu účinných látok radí medzi najliečivejšie potraviny vôbec?

 

SFARBENIE MÁ SVOJ VÝZNAM

Na červenú repu, pestovateľsky absolútne nenáročnú zeleninu, nedajú v takom Poľsku, Rusku či Dánsku dopustiť. Cviklu v týchto krajinách premieňajú do tradičnej polievky s názvom boršč, ktorá „sem tam“ zablúdi aj na taniere našich domácností. Pri príprave jedál sa cení chuťová a obsahová zložka červenej repy. Premenlivé názory však kolujú okolo jej sfarbenia. Konzumná časť je buľva s charakteristickým červenofialovým zafarbením, spôsobeným vysokým obsahom rastlinného farbiva. Zatiaľ čo pre niektorých je tmavočervená farba atraktívna či efektívne podnecujúca chuťové zmysly, druhých zasa krvavočervená farba odrádza. Možno sa mnohí budete diviť, ale z pohľadu medicíny aj táto rozporuplná farba obsahuje prospešné látky pre ľudský organizmus.

 

ŤAHAL DEDKO REPU...

Naši predkovia veľmi dobre vedeli, čo, kedy či v akom množstve konzumovať. Umoznilo sa to predovšetkým v ťažkých, premrznutých či na prácu náročných mesiacoch, kedy sa orientovali hlavne na jablká, kyslú kapustu a samozrejme cviklu. Rodný list červenej repy nájdeme v Stredomorí a v atlantickom prostredí. Je obľúbená hlavne v Európe, Severnej Amerike, no nájdeme ju dokonca i v mnohých ázijských krajinách. Existuje celý rad kultúrnych odrôd, ktoré sa líšia odtieňom či tvarom. K jej objaveniu sa viaceré kultúry pričinili už v starovekom Babylone, kde sa konzumovali hlavne mladé listy zeleniny. Starí Rimania využívali červenú repu nielen ako jedlo, ale v prvom rade ako liek. Nikto z vás tiež iste nezabudol na rozprávku o obrovskej červenej repe, ktorú nemohol nikto vytiahnuť.

 

CHCETE DLHO ŽIŤ? KONZUMUJTE CVIKLU!

So zaujímavým výskumom, zameraným na cviklu, ktorého výsledok ohúril, prišiel ako prvý Americký vedec z oblasti výživy P. C. Bragg, zaujímajúci sa o Rusov, ktorí sa dožili obdivuhodne vysokého veku. Podnikol niekoľko expedícií do Ruska a stretával sa s dlho žijúcimi ľuďmi. Zistil, že práve červená repa bola dôležitou potravinou v ich dennom jedálnom lístku. Zaujímavým faktom bolo tiež pozorovanie nemeckých zajatcov počas 2. svetovej vojny v Rusku, ktorí sa úspešne vyhýbali chrípke, týfusu či úplavici, čo boli v tej dobe časté ochorenia. Hádajte, čím ich „Rusáci“ dennodenne kŕmili. Správne, cviklou. U nás je vo zvyku pri nachladnutí siahnuť po citrónoch či pomarančoch, no pritom sa stačí zamerať na červenú repu, ktorá dokáže citrusové plody nielen účinne nahradiť, ale mnohokrát pomôcť i pri iných zdravotných ťažkostiach:

 

IDEÁLOM JE ČERSTVOSŤ A KVALITA

V Slovenskej kuchyni cviklu nájdete zaváranú, v rôznych šalátoch, polievkach či ako prílohu k hlavným pokrmom. Rovnako sa môže ocitnúť ako súčasť pečenej zeleniny. Jej využitie je naozaj pestré a pokrmy, ktoré ju obsahujú, bývajú zároveň veľmi jednoduché na prípravu. Pre najväčší prísun prospešných látok je cviklu najlepšie konzumovať v surovom stave, či už v podobe vylisovanej šťavy alebo ako súčasť príloh a šalátov. Ideálne je čerstvú cviklu odšťaviť za studena, pretože takto získaná šťava si zachová vitamíny, minerály a vlákninu v pôvodnej, prirodzenej forme. Keďže má výrazne silnú a pomerne horkastú chuť, je vhodné ju riediť inou zeleninou či ovocím. Nemáte však náladu na vlastnoručnú prípravu zdĺhavým odšťavovaním cvikly, no i tak by ste radi svojmu telu dopriali liečivé účinky? Nezúfajte! Pomocou ovocnej šťavy FRUXI Fresh s príchuťou jablka a cvikly, mimochodom lisovanej za studena a bez konzervačných látok, si máte možnosť prísun výživných látok dopriať kedykoľvek.