Chuť prírody plná vitamínov

Blog / Cvikla a BIO ocot

Klasický ocot iste nájdeme poruke v každej jednej domácnosti. Nie je však ocot ako ocot, od seba sa líšia nielen kvalitou. V tomto článku sa zameriame na BIO ocot, ktorý sa považuje za elixír mladosti. Má ale naozaj také blahodarné účinky, aké mu odborníci prisudzujú? Čo všetko obsahuje a v čom spočíva podstata správneho užívania? Poďme na to!

 

Hippokratova octová medicína funguje dodnes

I keď octu v našich domácnostiach až tak veľmi neholdujeme, táto tekutina nie je žiadnou prelomovou novinkou. V medicíne má bohaté využitie, pričom prvé zmienky o ňom sa objavili už pred 10-tisíc rokmi. Boli to práve Babylončania, ktorí získali kyslú tekutinu procesom kvasenia. Na výrobu octu použili datľové palmy, hrozno, figy a verili v jeho vynikajúce liečivé vlastnosti.

Taktiež sa povráva, že už bájny Hippokrates používal bežne ocot ako antibiotikum. Ľuďom ho dokonca predpisoval spoločne s medom ako liečivo na kašeľ a prechladnutie. Na inom konci sveta zase samuraji využívali nápoj ako tonikum sily a moci. O niečo mladšia história zas hovorí, že počas americkej občianskej vojny vojaci používali ocot na to, aby zabránili vzniku žalúdočných nevoľností, ale aj na liečbu skorbutu či zápalu pľúc. V roku 1958 doktor Jarvis napísal knihu o ľudovom liečiteľstve, v ktorej taktiež velebil cnosti tejto „zlatej“ tekutiny. Tvrdil, že za použitia octu možno liečiť migrénu, chronickú únavu, diabetes, artritídu a radu ďalších ochorení.

 

K zdraviu stačí naozaj málo

Pri octe rozhodne neplatí, že čím viac, tým lepšie. Ocot môže mať okrem liečivých účinkov aj svoju negatívnu stránku. Nežiadúce účinky sa môžu vyskytnúť najmä v prípade, keď budete užívať veľké množstvo v krátkych časových intervaloch, čím dostanete do organizmu až príliš kyseliny octovej. Za nežiadúce účinky sa považujú spomalené vyprázdňovanie žalúdka (u pacientov s gastroparézou), zníženie hladiny draslíka v krvi so stratou kostnej hmoty či narušenie zubnej skloviny.

Ani jeden z vyššie spomenutých neduhov vám nehrozí, keď budete v ohľaduplnej miere užívať overený a čo najviac akostný ocot. No a presne takýmto výrobkom je aj naša novinka rady 100 % štiav s názvom Fruxi Fresh Cvikla a BIO ocot. Vysoko kvalitný proces výroby pozostáva z technologicky dôkladných krokov, od starostlivého výberu plodov ovocia a zeleniny, dôkladného umývania a mletia, lisovania za studena až po pasterizáciu a plnenie za prísnych hygienických podmienok.

Ak teda túžite po poriadnom detoxe organizmu, pomoci pri chudnutí, otužení imunity, posilnení srdca a ciev, znížení cholesterolu či pomoci pri trávení, blahodarný nápoj z cvikly v kombinácii s BIO octom by mal zavítať aj do vašej domácnosti. Šťavu nájdete v známych sieťach a predajniach po celom Slovensku.